Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

niedziela, 13 listopada 2011

[♫ 1] Muzyczna niespodzianka - "21" Adele

Tytuł :  21
Wykonawca :  Adele
Firma fonograficzna :  XL Recordings
Ilość piosenek :  13
Rok wydania :   2011
Gatunek :  indie pop
Moja ocena : 4 /5, 8/10 bardzo dobra
Cena :  66zł


Mimo iż raczej gustuję w muzyce o tzw. mocniejszym brzmieniu np. Metallica to dałam szanse Adele. Piosenkarka ta była bardzo zachwalana przez moją przyjaciółkę, dlatego pożyczyłam od niej płytkę i poświęciłam jej kilka chwil mojego życia.

Pierwsze wrażenie - piękna i ciekawa barwa głosu, do tego ta zaskakująca "chrypka". Piosenki dość romantyczne, ale niektóre z pazurkiem ;]. Adele ma świetny zespół. Bardzo podoba mi się że obok jej śpiewu mamy okazję usłyszeć bardzo dobre muzycznie kawałki. Charakterystyczne chórki oraz duża rola perkusji to jej atuty. Obok wrażeń artystycznych piosenki Adele są o czymś i powodują, że chcemy się trochę zastanowić nad życiem. Cała ta płyta jest o miłości, ale w żadnej z piosenek nie usłyszysz słowa "love". Piękny jest sposób w jaki posługuje się metaforami, porównaniami i wszystkim tym co poeci ;].


Najbardziej urzekły mnie piosenki : "Set Fire to the Rain" , "Someone Like You", ale mistrzostwem jest "Rolling In The Deep". Podczas tych piosenek przechodziły mnie dreszcze, a słowa tak proste i piękne szybko wpadały w ucho. Poznam te piosenki nawet w nocy o północy ;].

We could have had it all,
(You're gonna wish you never had met me),
Rolling in the deep,
(Tears are gonna fall, rolling in the deep),
You had my heart inside your hand,
(You're gonna wish you never had met me),
And you played it to the beat,
(Tears are gonna fall, rolling in the deep)


Ten fragment jest niesamowity i się pod nim podpisuję. Kobieta powinna znać swoją wartość i zamiast płakać niech będzie przekonana, że to mężczyzna ma o nią walczyć, płakać gdy ją rzuci. Silne kobiety to jednak skarb tego świata ;].

Piosenki przedstawiają świat w taki sposób w jaki obecnie wielu z nas go postrzega. Opowiada o wzlotach i upadkach, o pięknej miłości, ale oraz o zdradzie i plotkowaniu. W płycie tej jest tak wiele emocji i tak wiele momentów do wzruszeń, a piosenkarka ta według mnie może trafić nawet do osób, które do tej pory nie interesował ten gatunek muzyczny. Piosenkarek takich jak Adele nie ma wiele na światowym rynku. Ta młoda wokalistka trafiła na idealny moment, ponieważ takiej postaci nam brakowało. Uważam, że będzie jeszcze o niej głośno i życzę jej dużej kariery, bo jest wspaniała ;]. Z tego co można przeczytać jest obecnie najbardziej rozchwytywaną piosenkarką na świecie, a na jej koncert czeka bardzo wiele osób. Jest doceniana w świecie muzycznym - otrzymała wiele prestiżowych nagród. Piosenkarka ma dopiero 23lata także życzę jej jak najdłuższej kariery ;].Płytkę możecie zakupić w promocyjnej cenie TUTAJ.

Kilka piosenek do posłuchania : 
2 komentarze:

  1. Oj, Adele ma niesamowity głos. Niestety, płyta zbyt droga jak na moją kieszeń. :c

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham Adele:D Po prostu jej głos jest cudowny. Najbardziej do gustu przypadło mi "Someone like you". Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy