Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

czwartek, 19 sierpnia 2010

[#02] „Królowa Lata" - Melissa Marr

 
Tytuł : Królowa Lata (Wicked Lovely)

Autor : Melissa Marr

Wydawnictwo : Nasza Księgarnia

Liczba stron : 376

Moja ocena :  4/5  bardzo dobraKsiążka bardzo zachęciła mnie do siebie okładką i opisem na okładce... Pomyślałam wreszcie coś nowego!!!

Królowa Lata opowiada o siedemnastoletniej Aislinn, która od urodzenia widzi wróżki. Ten rzadki dar przysparza jej kłopotów ale również pomaga uchronić się przed złym działaniem wróżek. Nauczona przez babcie jak zachowywać się aby nie zostać ofiarą wróżek oraz jak nie zdradzić się, że je widzi musi niestety na dłużej wkroczyć w ich świat i stać się jedną z nich. Spotyka Króla Lata, który poszukuje swojej miłości wśród ludzi, aby pokonać złą Królową Zimy, która jest jego matką. Królowa Zimy zabiła swojego męża (poprzedniego Króla Lata) i odebrała moc synowi, którą odda mu dopiero po spełnieniu jej warunków - znalezieniu Królowej Lata. Natomiast w życiu Aislinn od jakiegoś czasu zagościł Seth - chłopak mieszkający w domu z pociągu.

Jest to pierwsza nowa książka, która nie pochodzi z rodzaju "mania na wampiry i wilkołaki". Królowa Lata napisana jest łatwym i przyjemnym językiem. Książka jest pełna dziwnych powiązań między bohaterami (np. Król Lata kocha Aislinn, ale ona kocha Setha, oraz wiele innych przykładów). To pierwsza książka, która ma trochę trudniejszą fabułę. Nie opowiada tylko i wyłącznie o parze ludzi, którzy się spotykają i od razu się zakochują, tutaj główna bohaterka nie ma zamiaru związać się z Królem Lata. Książka godna polecenia pomimo tak trudnych imion. Czyta się ją szybko i bez jakiś zastanowień "czy ja dobrze przeczytałam? ".  Czytelnik bardzo będzie chciał wiedzieć co stanie się dalej. Miłym "dodatkiem" do każdego rozdziału są cytaty z różnych książek o wróżkach co pomaga nam zrozumieć kim one są.

Polecam z całego serca i myślę, że nikt się na niej nie zawiedzie ;) Można kupić i postawić na półce. Na pewno do niej wrócę i już nie mogę doczekać się kolejnych części ....
PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy