Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

niedziela, 27 listopada 2011

Filmowa niedziela #5 - Sala Samobójców

Tytuł:   Sala Samobójców
Gatunek :  Animacja, Thriller, Romans
Reżyser: Jan Komasa
Obsada: Jakub Gierszał (Dominik Santorski), Roma Gąsiorowska (Sylwia), Agata Kulesza (Beata Santorska), Krzysztof Pieczyński (Andrzej Santorski)
Muzyka :  Michał Jacaszek
Czas trwania: 117 min
Wersja językowa:  pl
Moja ocena : 7/10 średni
Cena : 49,90 (DVD edycja dwu płytowa)
            79,90 (Blu-ray)

Dominik to zwykły osiemnastolatech. Pochodzi z bogatej rodziny, ma najładniejszą dziewczynę, najlepsze gadżety, szofera i służącą. Jednak jego życie odmienia jeden pocałunek... W chwili kryzysu w jego życiu pojawia się ona - Sylwia i zaprasza go do świata, w którym robisz co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Pokazuje mu świat, w którym jest wolny i nie musi się martwić zdaniem ICH - byłych przyjaciół, a obecnych wrogów. Zamyka się w tym świecie i powoli wariuje. Sylwia robi mu spore pranie mózgu, które prowadzi go na złą drogę.

[#82] "Buszujący w zbożu" - Jerome David Salinger

Tytuł :   Buszujący w zbożu
Autor :  Jerome David Salinger
Wydawnictwo :  Albatros
Liczba stron :   304
Rok wydania :   2007
Gatunek :   literatura współczesna
Moja ocena : 3+/5, 7/10 taka sobie +

Buszujący w zbożu to opowieść o młodym 16-letnim chłopaku Holdenie Caulfield, który ma spore problemy w nauce. Uczył się już w czterech szkołach, które musiał opuścić. Jego historie poznajemy w momencie kiedy uczęszcza do szkoły "Pencey". Po raz kolejny nie daje sobie rady w szkole i zostaje z niej wydalony - musi opuścić ją w ciągu kilku dni. Holden nie zgadza się z otaczającą go głupotom ludzi, nie rozumie dlaczego musi chodzić do szkoły, a świat jest dla niego dżunglą pełną podłych, okrutnych i zakłamanych  ludzi. Zamiast wrócić do domu ucieka ze szkoły i "buszuje" po Nowym Jorku. Podczas swojej wędrówki spotyka ciekawe postacie i pozwala nam poznać swoje wnętrze.

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy