Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

niedziela, 9 października 2011

Zapowiedzi (5)Drodzy czytelnicy

mam przyjemność przekazać Wam wiadomość o długo oczekiwanej premierze 3 części bestsellerowej serii Zew nocy pt. Kuszące zło, australijskiej pisarki Keri Arthur.

W świecie bez ograniczeń, nie ma nic bardziej uwodzicielskiego niż Kuszące zło...

Kolejne przygody, a raczej kłopoty Riley Jenson będzie można śledzić już od 20 października 2011roku. A wszystko to dzięki Wydawnictwu ERICA ;].[#67] " Może dziś nikogo nie zabiję" - Randa Ghazy

Tytuł :  Może dziś nikogo nie zabiję                                       *  
Autor :  Randa Ghazy
Wydawnictwo : KEFAS
Liczba stron :  171
Rok wydania :  2009
Gatunek :  literatura kobieca
Moja ocena : 3 /5  dobra

Czy kiedykolwiek ktoś z Was zastanawiał się jak to jest być osobą, której społeczeństwo nie akceptuje? Jak to jest żyć w Europie gdzie muzułmanie są uważani za potwory? Według Europejczyków kobieta, której mężem jest muzułmanin musi ładnie wyglądać, ale może na nią patrzeć tylko mąż, musi zawsze się go słuchać i nic nie może zrobić z własnej woli. Tymczasem wśród takich kobiet spotykamy Jasminę. Jest to dwudziestoletnia dziewczyna muzułmanka, która nie zgodziła się na noszenie chusty. Nie wyszła jeszcze za mąż, ale jej najlepsza przyjaciółka, którą traktuje jak siostrę już nie długo wstąpi w związek małżeński. Jasmina próbuję ją odwieść od tej decyzji, ale nie wie za bardzo jak to zrobić. Czy Jasmina znajdzie swoje szczęście?

Jasmina to bardzo odważna, zdolna i silna dziewczyna. Walczy o swoje prawa i nie ma zamiaru podporządkować się stereotypom. Poszukuje swojej drogi przez świat i tego co na prawdę potrzebuje. Przez całą książkę poznajemy dzięki niej świat muzułmanów. To jak ludzie ich postrzegają i co jest prawdą, a co wymyślili Europejczycy. Jasmina zyskała moją sympatię ponieważ trochę się z nią utożsamiam. Jest inna niż wszyscy, ma swoje zasady i się nimi kieruje. Nie zmienia zdania i nie pozwala rodzicom rządzić jej życiem.

Książka ta to dobra lektura na godzinę tak aby się odprężyć i porozmyślać o świecie. Nie jest to coś wymagającego skupienia, ale "może dziś..." było bardzo ciekawe. To moje pierwsze spotkanie z taką literaturą, ale myślę, że nie ostatnie. Więcej o tej książce nie piszę, gdyż jest ona bardzo króciutka i mogłabym zdradzić za dużo szczegółów. Polecam i zapraszam do dzielenia się wrażeniami. (można ją wylicytować na www.targzksiazkami.blogspot.com)


****************************************
                                    Za książkę bardzo, bardzo dziękuję Wydawnictwu KEFAS* okładka książki pochodzi ze strony wydawnictwa
PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy