Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

środa, 30 maja 2012

[#114] "Wiedźma.com.pl" - Ewa BiałołęckaTytuł :   Wiedźma.com.pl
Autor :   Ewa Białołęcka
Wydawnictwo :   Fabryka Słów
Liczba stron :   357
Rok wydania :   2008
Gatunek :   fantastyka
Moja ocena :    rewelacja!!!

Fantastyka to jeden z moich ulubionych gatunków uwielbiam się przenosić w te niesamowite światy nie z tej ziemi. Na naszym rynku nie ma wielu autorów, którzy lubują się w tym zagadnieniu oraz takich, którzy zostają w mojej pamięci na długo. Jednak Panią Białołęcką zapamiętam i będę przyglądać się jej twórczości. O czym jest Wiedźma.com.pl - można rzec o wszystkim i o niczym  z tym niczym to chyba lekka przesada ;])

Już nie taka młoda Krystyna Szyft, matka 6 letniego Jeremiego mieszka z rodzicami i synkiem w mały mieszkanku, w którym ledwie się mieszczą. Na chleb zarabia poprawiając błędy innych - jest redaktorkom w jednym z wydawnictw. Kobieta ledwie, ledwie wiąże koniec z końcem. Jej codziennym rytuałem jest sprawdzanie maili w internecie, bez którego nie potrafi żyć. Pewnego dnia na szczęście (a może na nieszczęście) los się do niej uśmiecha i dostaje spadek po nieznanej jej dotąd ciotce ( a może ciotecznej babce). Jednak jest w tym pewny haczyk i nie chodzi tutaj o pieniądze.


[#113] " W Otchłani" - Beth Revis


Tytuł :    W Otchłani                       (Across the Universe)
Autor :   Beth Revis
Cykl :   W Otchłani (Tom 1)
Wydawnictwo :    Dolnośląskie
Liczba stron :   389
Rok wydania :   marzec 2012
Gatunek :   sci-fi / thriller
Moja ocena :   rewelacja -


 Takiej książki chyba jeszcze nie było ! Młoda 17 letnia dziewczyna Amy bierze udział w projekcie zaludniania nowej planety. Wraz ze swoimi rodzicami - ojcem, który stoi na 6 pozycji w wojsku oraz matką zajmującą się badaniami DNA, zostaje zamrożona w komorze kriogenicznej. Wyruszają na planetę odległą od Ziemi o 300 lat. Po przebudzeniu, będą musieli zrobić wszystko aby odwzorować warunki ziemskie i odnowić rasę ludzką. Na "Błogosławionym" podczas ich snu kolejne pokolenia utrzymują gatunek ludzki przy życiu. Rodzą się i umierają na żelaznym statku kosmicznym. Pokolenia, które nigdy nie widziały prawdziwego słońca, deszczu, jedzenia, nieba i gwiazd, żyją w miejscu, który za wszelką cenę stara się imitować warunki panujące na Ziemi. Cały czas rozwijają swoją technologię, aby przetrwać na nowej planecie. Wśród nich jest tzw. Starszy - następca obecnego dowódcy Najstarszego. Pewnego dnia ktoś odłącza Amy od aparatury, a ona budzi się o 50 lat za wcześnie... Czy spotka jeszcze swoich rodziców? Kto ją obudził i prawie doprowadził do jej śmierci ?
 
Ta niesamowita historia przyciągała mnie do siebie od początku. Chyba jeszcze nie czytałam książki, która opowiadałaby o tym co dzieje się po tylu latach gdy Ziemia przestaje już wydawać plony i nie jest wystarczająco zasobna, aby człowiek mógł na niej żyć. Na pewno jest wiele takich filmów, jednak z książką o tej tematyce jeszcze się nie spotkałam. Revis wprowadza nas w świat o jakim nigdy nie zdarzyło mi się nawet śnić. Dziwne wynalazki ułatwiające życie, wi-komy i grawiszyby. Coś czego nawet nie można sobie wyobrazić.  Mimo iż nie przepadam za tym gatunkiem strasznie zainteresowała mnie ta książka. Autorka opisując tak ogromny statek, który mieści tysiące osób z rozmachem przedstawiła nawet najdrobniejsze szczegóły co pozwala na próbę przeniesienia się w te miejsce i próbę pokonania problemów wraz z bohaterami.


PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy