Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

poniedziałek, 9 marca 2015

[#142] Trylogia "Kroniki Rodu Kane" - Rick RiordanTytuł :  Kroniki Rodu Kane                                                    Autor : Rick Riordan          Wyd.:  Galeria Książki
Liczba stron : 544, 480, 440
Rok wydania : 2011, 2011, 2012
Gatunek :  fantasty
Moja ocena : dobra


  Znudziły się Wam już opowieści o Bogach Olimpijskich? Jeśli tak to myślę, że warto sięgnąć po Kroniki Rodu Kane. Opowieść o magach podążających ścieżką Bogów Egipskich. Horus, Izyda, Set, Anubis i inni bogowie ożywają na kartkach tej pełnej zagadek trylogii autorstwa R.Riordana.
     Tak jak i w poprzednich książkach R.R. zaprasza nas w świat piękny, a zarazem niebezpieczny i choć mogłoby się wydawać, że powieści o dzieciach, które stają się potężnymi magami, którzy muszą uratować świat, to coś już tylko dla dzieci, a dojrzały czytelnik już się tym nie zainteresuje to tym razem tak nie będzie. Mimo iż myślałam, iż ta trylogia będzie nudna i identyczna jak seria o Percym Jacksonie, to R.R. ponownie zaskoczył mnie swoją pomysłowościom ;)

    Krótko o całej trylogii. Bohaterami jest dwójka rodzeństwa - Sadie i Carter. Ci zwykli nastolatkowie pewnego dnia muszą nauczyć się posługiwać magią i ratować świat przed Chaosem
W każdy z tomów muszą zmierzyć się z nowymi, coraz trudniejszymi zagadkami napisanymi hieroglifami, unikać klątw, a zarazem uczyć innych jak okiełznać moc, która w każdym wybranym drzemie. W pierwszym tomie bohaterowie poznają kim tak na prawdę są, uczą się magii, a przy tym muszą już od razu uratować świat przed złowrogim Setem, w kolejnych tomach pojawia się inny wróg, ale przed jego pojawieniem, Sadie i Kane odnajdują przyjaciół, którym muszą pomóc zrozumieć jakie mają zadanie do wykonania.

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy