Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 27 sierpnia 2010

[#07] "Ostatnia z Dzikich" Trudi Canavan

Tytuł : Ostatnia z Dzikich (Last of the Wilds)

Autor : Trudi Canavan

Cykl : Era Pięciorga

Wydawnictwo : Galeria Książki 

Liczba stron : 645

Moja ocena : 5/5 rewelacja 


Ostatnia z Dzikich to drugi tom Ery Pięciorga. W tej części poznajemy losy wrogów Białych - Pentadrian oraz niedoszłych sojuszników Elai. Dowiadujemy się co robi i gdzie ukrywa się Leiard. Auraya musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zaraza u Siyee, a drugim sprawa związana z jej romansem. Auraya będzie musiała postanowić czy sprzeciwi się Bogom czy wykona ich rozkaz mimo swoich przekonań.W książce ponownie pojawia się nowy wątek miłosny ;)

Ten tom bardzo mnie się spodobał. Momentami był bardzo wzruszający tak, że aż łzy mi leciały (jak to się mówi krokodyle ), a czasami aż denerwowało mnie postępowanie niektórych bohaterów. Moją ulubioną bohaterkom nadal jest Auraya, która mimo wszystko się nie poddaje i próbuje pozostawać przy swoich przekonaniach, est gotowa zrobić wszystko dla Siyee i nie cofa się przed niczym. Potrafi nawet zrezygnować z różnych rzeczy dla dobra innych. 

Najbardziej wzruszającym momentem jest chwila gdy Auraya dowiaduje się, że bliska jej osoba jest kimś innym i, że nie jest wstanie spełnić jednego z rozkazów Bogów. Auraya w tej części musi zmierzyć się z tym czego chciała uniknąć.

Nareszcie Trudi wciągnęła mnie w ten świat na 100%. Nie mogłam się oderwać od tej książki i ciągle chciałam wiedzieć co będzie działo się dalej. A wprowadzone nowe wątki i pokazanie świata oczami Pentadrian było niesamowitym przeżyciem i chyba na to czekałam ;) 

Polecam tym, którzy lubią taką tematykę i fantastykę ;) Naprawdę warto ;)
PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy