Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

poniedziałek, 3 stycznia 2011

[#34] "Zawód : Wiedźma cz. I" - Olga GromykoTytuł :   Zawód : Wiedźma (Профессия: ведьма)
Autor :   Olga Gromyko
Wydawnictwo :   Fabryka Słów
Cykl : Obca Krew
Liczba stron :  296
Moja ocena : 5/5 rewelacja !


Hm... I co by tu napisać, żeby nie powiedzieć za wiele... No dobra żartuje ;)

Książka Zawód : Wiedźma opowiada o młodej adeptce VIII roku Magii Praktycznej w Starmińskiej Wyższej Szkole Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa nazywanej W-Redną( a właściwie jej imię i nazwisko brzmi Wolha Redna), która została wezwana przez swojego mistrza i wysłana na misję do kraju "Krwiopijców" aby dowiedzieć się co grasuje w Dogewskich lasach i zabija magów. Na miejscu poznaje blondaska, do którego ma słabość ;) Dziewczyna musi sobie poradzić z potworem, ale przy okazji postanawia odkryć wszystko o wampirach.


Wolha to wredny,rudzielec, obdarzony magiczną mocą i dość ciętym językiem. Jak sama okładka pokazuje nie jest to grzeczna kobieta, którą można manipulować. Może racja nie jest jeszcze dojrzałą osóbką, ale jest odważna i nie jeden z wykształconych magów by sobie z nią nie poradził...  

Już od pierwszej strony W.Redna zyskała moją sympatie, a styl pisania Pani Olgi bardzo mi odpowiada :) Niby przeciętna fabuła, ale dzięki zabawnemu przedstawieniu historii i przesyceniu jej zabawnymi momentami ew. tekstami bohaterów to coś co zapamiętam na zawsze. Przy tej książce nikt nie powinien się nudzić, ponieważ brak w niej długich opisów (takich jakimi moja mama zawsze mnie straszy mówiąc że nie długo czeka mnie "Nad Niemnem") i nie potrzebnych wtrąceń. Książkę można na chwilę odłożyć, ale i tak gdy ponownie ją otworzymy nie zgubimy się w wątku.

Bardzo żałuje że nie sięgnęłam wcześniej po książki Pani Gromyko, bo uważam ją już teraz za jedną z moich ulubionych autorek ;) Od dawna jej książki uśmiechają się do mnie z bibliotecznych półek.


Nie pozostaje mi nic więcej po za życzeniem wszystkim tym, którzy po nią sięgną miłej lektury :)


PS. Uprzejmie proszę o głosowanie w ankiecie u góry strony oraz reagowanie pod postami. I od razu bardzo dziękuję :)
PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy