Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 7 stycznia 2011

[#36] "Pocałunek cienia" Richelle MeadTytuł :   Pocałunek cienia (Shadow Kiss)
Autor :  Richelle Mead
Cykl :   Akademia wampirów tom 3
Wydawnictwo :  Nasza Księgarnia
Liczba stron :  432
Moja ocena :   4/5  bardzo dobra


W tej części Rose musi zmierzyć się z tym co przeżyła w ostatnim miesiącu i pokonać ból, aby dalej móc uczestniczyć w życiu strażników. Jej przyjaciółka Lisa postanawia odzyskać swoją moc, ale nie wie, że "karę" za to poniesie Rose. Na Akademię Wampirów napadają strzygi. Wielu zginęło, a Rose musi dokonać ciężkiego wyboru : Zostać z Lisą i poświęcić jej swoje życie zgodne z zasadą,że moroje są najważniejsi, albo podążyć w ślad za swoją miłością...

W tej części bardzo został rozwinięty wątek Rose i Dymitra, który jest moim ulubionym bohaterem. Ponownie mamy okazję zobaczyć to jak się sobą opiekują i mimo iż nie powinni być razem nadal tego pragną i nie pozwolą żeby drugiej osobie stała się krzywda. Bardzo emocjonująca część, pełna wzruszeń i bólu. Na reszcie dowiadujemy się co tak na prawdę oznacza więź Rose z Lisą i jakie są tego konsekwencję oraz pożyteczne skutki :)

Rose ponownie pokazuję jaka potrafi być odważna i na co jest gotowa w imię miłości i przyjaźni. Mimo strachu i bólu dzięki niej wiele rzeczy staje się łatwiejsza , a jej nowe zdolności uratowały już nie jedno życuie. Mimo upadku podnosi się i zaczyna ufać najbliższym co powoduje, że jej życie staje się łatwiejsze... do czasu. Po pewnym wydarzeniu musi znowu stanąć do walki, aby być szczęśliwą.

Nie myślałam że ta książka zakończy się w ten sposób i nie mogę dalej uwierzyć w to, że ta historia tak się skończy. Mam nadzieje, że w kolejnej części Pani Mead poprowadzi nas znowu w ten świat, w tak prosty sposób, ale nie pozwoli aby to się tak skończyło. Myślę, że ma w zanadrzu jeszcze jakiegoś asa w rękawie :)
Mimo iż większość ludzi uważa to za nudne romansidło z krwiożerczymi scenami to ja w tej książce staram się odnaleźć przesłanie. Chyba dobrym posumowaniem jej będzie zdanie, że dla miłości jesteśmy wstanie zrobić wszystko i nie warto poświęcać siebie dla dobra ogółu lub z obowiązku,, bo nawet największy przyjaciel nie zasługuję, aby dla niego zapomnieć o tym czego się pragnie i potrzebuje.

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam cały ten cykl i zaprosić do dzielenia się wrażeniami :)

Pozdrawiam Mol Książkowy ;]
PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy