Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 3 września 2010

[#08] Baśnie Barda Beedle'a - J.K. RowlingTytuł : Baśnie Barda Beedle'a (The Tales of Beedle the Bard)

Autor : J.K. Rowling

Wydawnictwo : Media Rodzina

Liczba stron : 112

Moja ocena : 3/5  taka sobie


 Baśnie Barda Beedle'a są świetną pozycją dla osób lubiących całą serie Harrego Pottera. Książka ta zawiera 5 opowiadań,  które są "magiczną" odmianą dla czarodziejskich dzieci, bajek takich jak dla nas jest Kopciuszek czy Czerwony Kapturek. Opowiadania te są momentami zabawne, czasami straszne, ale na pewno dające dużo do myślenia. Każde z opowiadań posiada komentarz Albusa Dumbledora. 

Opowiadania są nawet niezłe. Najbardziej podobało mnie się opowiadanie pt. Opowieść o trzech braciach oraz Włochate serce czarodzieja.  Z pierwszej płynie nauka, że przed śmiercią się nie ucieknie, a druga mówi o tym, że nie można uchronić się przed pragnieniami i bólem.

Komentarze Albusa Dubledora dla mnie były nudne, ale dla małych czarodziei jest będzie świetny. Nie tylko  wyjaśnia o czym jest bajka, ale też o tym jak baśń powstała i co się działo.  Myślę również, że powinny one być o wiele krótsze.

Ogólnie nie jest to bardzo wymagająca pozycja, ale ja potrzebowałam czegoś lekkiego bo Era Pięciorga trochę mnie zmęczyła. Polecam dla dzieci i właśnie jako odskocznia od "ciężkich" lektur ;)

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy