Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 31 grudnia 2010

[#33] "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" Rick Riordan

To ostatnia notka w tym roku więc życzę Wam wszystkiego najlepszego i miłych chwil spędzonych nad książkami  w 2011 roku ;)
 
Tytuły :   Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy :
1)      Złodziej pioruna (The lightning thief)
2)      Morze potworów (The Sea of monsters)
3)      Klątwa tytana ( The Titan's Curse)
4)      Bitwa w Labiryncie (The Battle of the Labyrinth)
Autor : Rick Riordan
Wydawnictwo  : Galeria Książki
Ilość stron :
1)      400
2)      276
3)   312
4)      364
Moja ocena :   5/5 rewelacja

Rick Riordan w swoich książkach pokazuje nam świat mitologii greckiej w nowoczesny i interesujący sposób. Książki te opowiadają o młodych herosach (pół bogowie pół ludzie), którzy muszą pokonać mitologiczne potwory oraz odradzającego się Kronosa.  Cała historia przeniesiona jest do Ameryki. Olimp ma swoją siedzibę gdzie indziej, a herosi mają swój własny Obóz Herosów.

Każdy tom zabiera nas w niesamowite miejsca i przypomniał mi, że mimo mitologia jest w kanonie lektur to można spokojnie po kilku latach znów po nią sięgnąć i cieszyć się tymi wspaniałymi historiami. Myślę, że dzięki niemu młode pokolenie pozna świat bogów w inny łatwiejszy sposób. Ostatnio bardzo często słysze, że mitologia to nudy, ale z reguły ludzie przeczytali tylko kilka jej „rozdziałów”, albo nawet do niej nie zajrzeli. Tymczasem te książki bardzo im się podobają, dlatego namawiam ich do sięgnięcia po „starą” dobrą mitologie np. Parandowskiego.

Autor tych książek odświeżył stare postacie i stworzył historię pełną akcji, przerażających chwil, ale również przedstawił bogów jako okrutne i niewdzięczne postacie. Cały ten świat nie jest łatwy i miły, ale pełen trudnych chwil i momentów, w których herosi muszą poświęcić swoje życie dla ratowania świata i Olimpu. Książki te tak mnie wciągnęły, że nie jadłam, nie piłam i nie wstawałam z łóżka bo musiałam poznać co dzieje się dalej, a jak dla mnie to najlepszy dowód, że książki te zasługują na moją uwagę ;)

Już na rynku pojawił się tom 5, którego nie mam zamiaru pominąć no i z tego co czytam na stronie autora tomów będzie 7 ;) EDIT - przepraszam wprowadziłam w błą tomów jest 5 ale do tego o ile opublikowane będą w Polsce to jeszcze są 3 opowiadania i przewodnik po potworach ;]

A na stronie www.percyjackson.pl można przeczytać opowiadanie Percy Jackson i Spiżowy Smok

Także polecam i zapraszam do opowiedzenia o swoich wrażeniach.
Pozdrawiam
Mol Książkowy ;]

[#32] "Blask Księżyca " Rachel Hawthorne

 


Tytuł :   Blask Księżyca (Monnlight)
Autor :   Rachel Hawthorne
Wydawnictwo :   Amber
Ilość stron :  270
Moja ocena :  5/5 rewelacja !

Interesująca opowieść o dziewczynie, która stracił rodziców i musi pokonać swój strach. Gdy wizyty u psychologa nie pomagają zastępczy rodzice wysyłają ją do parku narodowego na kurs przygotowawczy do roli przewodnika lasu. W tym momencie historia nabiera nowego biegu. Spotyka tam , chłopaka którego uważa za niebezpiecznego (tak wiem znowu powiecie miłosna historyjka z happy Endem) , który nie jest zwyczajną osobą oraz miłego studencika . Jak później się okazuje ona tez nie jest tylko zwykłą nastolatką, która straciła rodziców. 

Książka bardzo mnie się podobała mimo iż wiele takich historii już było. Tylko tym razem nie jest tak, że ona zakochuje się w niebezpiecznym facecie, a sama jest niezdarą. Autorka przedstawia nam bardzo ciekawy świat, barwni bohaterzy i zaskakująca akcja. Zaczyna się normalnie, dni jak i w naszym życiu, a pod koniec wszystko wywraca się do góry nogami. Nagle znajdujemy się tak jakby w innym świecie.

Autorka stworzyła główną bohaterkę, która jest silna, nie ma zamiaru się poddawać i walczy o swoje. Przez całą książkę nie było momentów, w którym powiedziałaby/pomyślałaby „nie dam rady” i właśnie dzięki temu zyskała moją sympatię ;) Jedyną rzeczą jak mi się w niej nie podobała było niezdecydowanie w sprawach sercowych. Trochę takie chce być z tym ale ten będzie dla mnie lepszy, ale ja go nie kocham itd.... Na szczęście było to tylko na początku ;]


Mam nadzieje, że kolejne części będą jeszcze lepsze i jeszcze bardziej wciągające. Ten tom był dla mnie odkryciem. Bardzo szybko weszłam w akcje i już jak zaczęłam to nie mogłam odejść od niej. No i jeszcze jeden pozytyw, że przy tej książce nie można było się nudzić i zgubić jak w niektórych książkach.

No to chyba tyle, bo zdradzę za dużo ;)
Zapraszam do przeczytania, bo myślę że warto.
PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy