Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

sobota, 16 października 2010

[#21] "Miasto Szkła" Cassandra Clare
Tytuł :   Miasto Szkła  (City of Glass)
Autor :  Cassandra Clare
Cykl :   Dary Anioła tom 3
Wydawnictwo :   MAG
Liczba stron :   526
Moja ocena :   4/5 bardzo dobra


Dary Anioła to trylogia, która bardzo przypadła mi do gustu, a do tego uważam trzecią część Miasto Szkła za najlepszą.

W tym tomie Clary i Jace wyruszają do Alicante aby tam dowiedzieć się jak mogą wybudzić matkę ze śpiączki. Poszukują czarownika, który dał Jocelyn miksturę pozwalającą jej zapaść w śpiączkę i byłby wstanie dać im na nią antidotum. Na miejscu okazuje się że muszą pokonać wiele przeciwności losu. M.in. uchronić miasto przed zniszczeniem przez demony, pokonać swojego ojca Valentine'a i swojego "brata".

Opowieść ta cały czas trzymała mnie w napięciu i nie miałam ochoty oderwać się od niej. Nie było nudnych momentów, a wprowadzenie nowych postaci, których się nie spodziewałam było  fantastyczne ;). Pani Clare wzbudza we mnie same pozytywne odczucia. Jej postacie są bardzo charakterystyczne i obdarzone wieloma ukrywanymi emocjami, które w kolejnych częściach książki mają duży wpływ na dalsze losy bohaterów.

Jace jest bardzo interesującą postacią i w Mieście Szkła poznajemy go z w ogóle innej strony. Pokazuje nam że może być wrażliwy i pokazać jak na prawdę kocha swoich przybranych rodziców i Clary. Natomiast Clary pokazuje że jest osobą bardzo odważną i pomysłową. Dzięki niej miasto zostało uratowane. Największą przeszkodą w życiu Jace'a i Clary jest to, że nie kochają się jak rodzeństwo tylko czują do siebie coś więcej.

Pani Clare wprowadza nas w świat pełen wielu zwrotów akcji i niesamowitych zdarzeń z przeszłości. Bohaterowie poznają kim na prawdę są i jak na prawdę się nazywają. Do tego Alec przedstawia rodzicom swoją prawdziwą miłość i wszystko kończy się happy endem ;)

Zapraszam do przeczytania całej trylogii gdyż myślę że warto. Ja osobiście nie moge już się doczekać części 4 pt. Miasto Upadłych Aniołów ;)
PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy