Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 27 sierpnia 2010

[#07] "Ostatnia z Dzikich" Trudi Canavan

Tytuł : Ostatnia z Dzikich (Last of the Wilds)

Autor : Trudi Canavan

Cykl : Era Pięciorga

Wydawnictwo : Galeria Książki 

Liczba stron : 645

Moja ocena : 5/5 rewelacja 


Ostatnia z Dzikich to drugi tom Ery Pięciorga. W tej części poznajemy losy wrogów Białych - Pentadrian oraz niedoszłych sojuszników Elai. Dowiadujemy się co robi i gdzie ukrywa się Leiard. Auraya musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zaraza u Siyee, a drugim sprawa związana z jej romansem. Auraya będzie musiała postanowić czy sprzeciwi się Bogom czy wykona ich rozkaz mimo swoich przekonań.W książce ponownie pojawia się nowy wątek miłosny ;)

Ten tom bardzo mnie się spodobał. Momentami był bardzo wzruszający tak, że aż łzy mi leciały (jak to się mówi krokodyle ), a czasami aż denerwowało mnie postępowanie niektórych bohaterów. Moją ulubioną bohaterkom nadal jest Auraya, która mimo wszystko się nie poddaje i próbuje pozostawać przy swoich przekonaniach, est gotowa zrobić wszystko dla Siyee i nie cofa się przed niczym. Potrafi nawet zrezygnować z różnych rzeczy dla dobra innych. 

Najbardziej wzruszającym momentem jest chwila gdy Auraya dowiaduje się, że bliska jej osoba jest kimś innym i, że nie jest wstanie spełnić jednego z rozkazów Bogów. Auraya w tej części musi zmierzyć się z tym czego chciała uniknąć.

Nareszcie Trudi wciągnęła mnie w ten świat na 100%. Nie mogłam się oderwać od tej książki i ciągle chciałam wiedzieć co będzie działo się dalej. A wprowadzone nowe wątki i pokazanie świata oczami Pentadrian było niesamowitym przeżyciem i chyba na to czekałam ;) 

Polecam tym, którzy lubią taką tematykę i fantastykę ;) Naprawdę warto ;)

8 komentarzy:

 1. Ojej, znowu ta zupełnie nie moja tematyka, do której nie mogę się przemóc ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli aż tak Ci się spodobał II tom to kolejny prawdopodobnie Cię powali:) Mnie Ostatnia z dzikich w ogóle nie podeszła za to Głos bogów jest moim zdaniem ŚWIETNY!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię fantastykę, ale tą książką nie jestem zainteresowana. Może kiedyś. [ksiazkowa-kraina.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dokładnie tak samo jak Aleksandra. Lubię fantastykę, ale do książek tej autorki mnie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie ciągnie, ale nie mogę jakoś się przemóc i kupić:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam tej autorki dwa pierwsze tomy Trylogii Czarnego Maga, wkrótce zamierzam przeczytać też trzeci. Jeśli i ten mi się spodoba to może kiedyś sięgnę po Erę Pięciorga. ksiazkowe-zapiski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ja już się nie mogę doczekać, jak sięgnę po tę książkę!
  Dziękuję za recenzje :*
  zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy