Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

poniedziałek, 2 lipca 2012

[#119] "Aktywuj pełną moc mózgu" - Dr David Perlmutter, Dr Alberto VilloldoTytuł :  Aktywuj pełną moc mózgu
Autor :   Dr David Perlmutter, Dr Alberto Villoldo
Wydawnictwo :   Studio Astropsychologii
Liczba stron :   285
Rok wydania :   2011
Gatunek :   poradnik
Moja ocena :  dobra


Książka ta przybliża nam tajemnice ludzkiego mózgu oraz przekazuję nam wiedzę znaną szamanom już od wieków. Autorzy książki to wybitni naukowcy, którzy łączą swoją wiedzę z jak nam się wydaje dziwnymi praktykami szamanów. Wzorują się na ludziach Amazonii i Dalekich Wschodów przedstawiają nam siłę SUGESTII. Chcesz się cieszyć pełnym zdrowiem ? Spróbuj medytacji, którą połączysz z odpowiednią dietą bogatą w kwasy omega - 3 oraz spróbuj codziennie zastosować się do kilku łatwych zasad, a nie będziesz potrzebował lekarstw i pomocy lekarza. Naukowcy starają się połączyć siłę naszego umysłu z siłą naszego ciała i ducha. W swojej książce przedstawiają sporo przykładów osób, którym tylko się wydawało, że są chore. Nie potrafiły normalnie funkcjonować i prosiły lekarzy o kolejne leki, jednak jak się okazało metoda  autorów tej książki pozwoliła im na powrót do zwyczajnego życia. 


Nasz mózg jeżeli nie będziemy mu "pomagać" nie będzie wykorzystywał wszystkich swych możliwości. W książce tej dowiemy się jak uaktywnić te części mózgu, które pomogą nam żyć w zdrowiu i szczęściu. Nasz mózg bazuje tylko na skonstruowanych już sieciach neuronowych, ale to nie prawda, że kształtują się one tylko do 7 roku życia. Zawsze możemy postarać się coś zmienić w tym zakresie.

Książka ( a właściwie poradnik) zawiera wiele ciekawych historii oraz opis specjalnej diety i ćwiczeń. Również autorzy podali nam specjalne modlitwy czy też mantr, które pozwolą nam na połączenie się ze światem przyrody i duchowym.


Autorzy ukazują jak wielką siłę ma nasz mózg. Gdy się zamartwiamy i mamy złe myśli szybko wpadamy w depresję, a następnie chorujemy.

Książkę mogę polecić wszystkim, którzy wieżą, że takie praktyki zadziałają i chcą się cieszyć zdrowiem. Jednak przy okazji zostańmy w zgodzie z sobą i nie zatraćmy się w dążeniu do doskonałości...

Książka ta może nie każdego zachwycić. Mnie troszkę przytłoczyły te specjalistyczne nazwy, trudne do zapamiętania substancje itp. Na pewno nie jest to książka na jedne wieczór.


****************************************
Za książkę bardzo, bardzo dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii;]

3 komentarze:

  1. hmmm.. wygląda na całkiem ciekawą lekturę, więc być może sama po nią kiedyś sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś niespecjalne ciągnie mnie do książek z tego wydawnictwa... ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Poradniki to nie moja bajka, więc raczej nie sięgnę ;)

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy