Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

sobota, 25 września 2010

[#13] " Dolina Szkieletów" Patrick Carman
Tytuł :   Dolina Szkieletów (Skeleton Creek)
Autor :  Patrick Carman
Wydawnictwo :   Nasza Księgarnia
Liczba stron :  192
Moja ocena :  4/5 bardzo dobra


Dolina Szkieletów opowiada o dwójce przyjaciół, którzy natrafili na pewną zagadkową sytuację. Pewnego dnia weszli do opuszczonej Dragi, w której kiedyś zginął jeden z pracowników. Gdy przychodzą tam nocą dzieje się coś dziwnego i jeden z głównych bohaterów spada ze schodków i łamię nogę. 

Historię poznajemy oczami głównego bohatera Ryana. Chłopak leży w szpitalu i ma zakaz spotykania się z koleżanką Sarah. Dzieciaki dalej próbują rozwiązać zagadkę i rozmawiają ze sobą mailami i z pomocą filmików, które Sarah nagrywa i publikuje w internecie.

Książka wygląda jak prawdziwy dziennik i urzeka swoją okładką. Filmiki, o których mowa w książce naprawdę można obejrzeć w internecie(dolinaszkieletow.pl), ale trzeba znać hasła, które są w książce. Takie połączenie internetu z  książką bardzo przypadło mi do gustu. Ale niestety z powodu, że bez filmików nie zrozumiemy dalszych stron książki, więc trzeba mieć cały czas dostęp do internetu.

Po raz pierwszy chyba taka książka pojawiła się w Polsce. Cały czas wciąga i czuć napięcie i strach dzieci. Ostatni filmik przyprawił mnie o dreszcze... Tego typu książki według mnie mogłyby zmienić świat i możliwe, że spowodowały by, że więcej ludzi zaczęłoby czytać książki i nie zapomniały co to jest papier... W dobie komputerów myślę, że wiele osób dawno nie przeczytała nawet papierowej gazety, a co dopiero książki... A jeszcze jak w szkołach każdy z nas zacznie mieć komputer to chyba przestaniemy mieć problem z nagminnym produkowaniem papieru, ale dlaczego przez to My mole książkowe mamy zapominać jak miło czytało się tak pięknie pachnące książki ???

Polecam serdecznie i mam nadzieje, że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie ;)


5 komentarzy:

 1. O książce słyszałam już wcześniej, ale nie spodziewałam się, że może mieć taką ciekawą fabułę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet ciekawa fabuła i moja imienniczka również jest:) Kurcze, moze przeczytam:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, to zdecydowanie nie jest książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogłoby mnie zaciekawić, ale na razie mam inne książki do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. oj, ale teraz to już wyszła kolejna część pt."Duch w machnie":)

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy