Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

sobota, 25 września 2010

[#12] "Pamiętniki Wampirów ks.1" L.J.SmithTytuł :   Pamiętniki Wampirów księga 1 - Przebudzenie. Walka. Szał.
(The Awakening. The Struggle. The Fury.)
Autor :    L. J. Smith
Wydawnictwo :  Amber
Liczba stron :   509
Moja ocena :  5/5  rewelacja ;)Jako fanka serialu o tym samym tytule postanowiłam przeczytać tą książkę aby przekonać się jak wyglądają i zachowują się pierwowzory bohaterów serialu.

Byłam bardzo zaskoczona np. tym, że książka posiada o wiele więcej bohaterów i tym, że niektórzy z nich w książce są pokazani jako wrogowie głównej bohaterki, a nie jako jej przyjaciele. Osobiście uważam serial za cudowny, o wiele lepszy i bardziej wciągający od książki. 

Elena (główna bohaterka) jest osobą lubiącą sławę i mającą władzę nad kolegami ze szkoły. Jest zapatrzona w siebie, kocha dobrze się ubierać i twierdzi, że może wszystko. Spotyka chłopaka, który jak się później okazuje nie jest wcale taki normalny, i postanawia go zdobyć za wszelką cenę. Gdy cały czas się jej to nie udaje popada w obłęd i obsesyjnie próbuje się dowiedzieć co z nim nie tak... W historii tej pojawia się oczywiście czarny charakter, który potem okazuje się, że nim nie jest i walczy z prawdziwym złem... Książka  momentami irytuje, a momentami wzrusza .

Książka ta jest przepełniona dużymi zwrotami akcji, pełna zagadek i postaci nadprzyrodzonych. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Bardzo podoba mi się, że mimo wszystko nie kończy się happy endem, ale zaprasza do przeczytania kolejnej księgi :). L.J.Smith zaprasza na w świat, który niektórym nie mieści się w głowie. Jej wspaniałe pomysły przelane na papier powodują, że nie chce się odejść od książki i chce się tylko więcej i więcej... Przy ostatniej kartce byłam zrozpaczona że to już koniec i patrzyłam czy na tej ostatniej pustej stronie jednak czegoś nie ma ;)

Zapraszam do przeczytania....

3 komentarze:

  1. Księga pierwsza jest naprawdę świetna, ale potem już pewne zdarzenia przemieniają się w rutynę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie się nie podobała. Serial totalnie biję ją na głowę. Może dlatego, że najpierw obejrzałam ekranizacje, a potem czytałam książkę. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem w trakcie czytania "Walki" i całkowicie zgadzam się z tym, że różnice są ogromne. Mimo to wolę czytać i myślę, że dlatego książka bardziej mnie wciągnęła. Aczkolwiek serial jest świetny :))

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy