Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

środa, 25 stycznia 2012

[♫2] The Path Of Totality - KoЯn

Tytuł :  The Path Of Totality 
Wykonawca :  KoЯn
Firma fonograficzna :  Roadrunner
Ilość piosenek :  11
Rok wydania :   2011
Gatunek :  nu-metal
Moja ocena : 4+ /5, 9/10 bardzo dobra +
Cena :  60zł

Świetna cena - TUTAJ

Zaniedbałam ten pomysł więc wracam z mocnym uderzeniem ;] Dzisiaj przed Wami mój ukochany zespół oraz ich najnowsza już 10 płyta.


KoЯn to zespół wykonujący muzykę nu-metal. Mocne brzmienie gitar i świetny wokal to tylko początek ich zalet. Każdy ich tekst jest bardzo przemyślany i swoimi piosenkami zawsze chcą nam coś przekazać. Większość tekstów napisał sam wokalista zespołu Jonathan "Hiv" Davis. Jego teksty mówią zazwyczaj o śmierci, zdradzie, miłości, krzywdzie jaką wyrządzana jest dzieciom (gwałconym, bitym i poniżanym) oraz po prostu o głupocie ludzkiej. Płytą The Path Of Totality  zapoczątkowali coś nowego w historii muzyki. Połączyli nu-metal z dupstepem i muszę powiedzieć, że dupstepu nie znosze to w połączeniu z KoЯn'em da się tego słuchać ;] Piosenki występujące na tej płycie wykonują m.in. z Skrillex'em, Noisia oraz 12th Planet. Tym razem skupili się na kłamstwie, fałszywych ludziach, o tym jak świat stał się ponury itd... Połączenie tych dwóch, że tak powiem gatunków, nadaje ich piosenką nowego świeżego brzmienia i dodają tajemniczości i agresywności.
W każdej piosence odnajduję cząstkę tego co sama chciałabym powiedzieć światu. KoЯn swoimi piosenkami sprzeciwia się temu bajkowemu światu, który piękny jest tylko z pozoru. Najciekawsze słowa tej płyty :
They're taking over now
Eating up our souls somehow
Taking over now
Parasites, they run around
The culprits won't be found
They lie behind this mask of wealth
They're taking over now
Illuminati they hide

Występuje w imieniu nas wszystkich. To co najbardziej uwielbiam w tym zespole to przepiękny, silny, męski głos z chrypką ;] Wszędzie rozpoznałabym ten głos nawet gdyby piosenka nie byłaby mi znana. No i oczywiście jak na metalowców wymiatają na gitarkach. Ciekawostka - wokalista czasami gra na dudach ;] oraz ma mikrofon rozpoznawalny na całym świecie. Mikrofon te zabiera na każdy koncert, a wygląda on tak :

Myślę, że warto zapoznać się z tym bardzo ciekawym zespołem ;] Może Wam się spodoba, a na zachęte kilka piosenek z tej płyty :

I jeden ze starszej płyty :Póki nie ma ACTA to wklejam, jak wejdzie w życie to pewnie mnie usuną z życia blogowego...

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy pomysl z tym mikrofonem ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Przypomniałaś mi o jednym z najlepszych zespołów pod słońcem! Całkiem fajne te nowe piosenki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham ta płytę <3
  Pozdrawiam i zapraszam ;*

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy