Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

wtorek, 27 grudnia 2011

[#92] "Magia wiedźm" - ClaireTytuł :   Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia
Autor :   Claire
Wydawnictwo :   Studio Astropsychologii
Liczba stron :   324
Rok wydania :   10.2011
Gatunek :   literatura popularnonaukowa
Moja ocena : 4 /5; 8/10  bardzo dobra 
Cena : 39,30zł

Książka do kupienia w dobrej cenie TUTAJ

Tematyka magii, rytuałów i tym podobnych cudów od zawsze była dla mnie bardzo interesującym zagadnieniem. Jako przedstawicielka pokolenia, które wychowało się m.in. przy udziale książek o najbardziej znanym światu czarodzieju Harrym Potterze nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Książka autorstwa Claire przedstawia nam świat magii w inny sposób. Dostępny prawie dla wszystkich. Wiedźmy jak się okazuje to nie tylko kobiety, ale tak wielka moc może drzemać również w mężczyznach.  Autorka w bardzo czytelny sposób przekazuje nam  wiedzę na temat mocy przedmiotów, roślin itd. oraz przedstawia nam ich działanie.


Myśleliście kiedyś, ze kolor Waszego ubrania, makijażu, a nawet perfumy mogą wpłynąć na Wasze samopoczucie, przyciągnąć dobre fluidy, miłość itd. ? Jeżeli nie, a chcecie sobie w ten sposób poprawić nastrój to zajrzyjcie do tego kompendium wiedzy czarodziejskiej. Ta dość cienka, ale wartościowa książka poprowadzi Was przez świat metafizyczny w sposób bardzo wciągający. Nawet największy amator po przeczytaniu tej pozycji będzie mógł zmienić swoje życie na lepsze. Trenować swój umysł i ciało.

Autora pisze bardzo lekkim i zrozumiałym dla wszystkich językiem. Bardzo dokładnie wyjaśnia nam działanie wszystkich przedmiotów. Kobieta ta posiada ogromną wiedzę o magii i w każdym jej zdaniu można bardzo szybko poczuć to, że zna się na tym o czym pisze. Jednak nie jest to taka "sucha" książka. Czytając ją odczuwałam wiele uczuć, które towarzyszyły pisarce podczas tworzenia tej pozycji oraz sama odnajdywałam drogę, którą chce iść. Byłam tylko naprowadzana na dobre rozwiązania. Najważniejsze to podczas "czarowania" kierować się zdrowym rozsądkiem ;] W swojej twórczości Claire przedstawia nam świat tych dobrych tzw. białych wiedźm. Kobiety te robią wszystko, aby pomóc, a nie zaszkodzić. Jako jedyna wzmianka w tej książce o czarnej magii to fragment, w którym autorka mówi żeby uważać na inne wiedźmy, które mogą chcieć nam zaszkodzić i musimy pamiętać żeby oddać im ich złą moc, ale nigdy więcej niż to co otrzymałyśmy. W ten sposób uchronimy się przed kolejną zemstą. Mówiąc o tych dobrych wiedźmach autorka powoduje, że obraz starej, brodatej kobiety, która w swojej chatce na kurzej łapce warzy jakieś tajemnicze mikstury przeistacza się w piękną kobietę, którą otacza dobro i jest ona w dobrych relacjach z naturą.

Jedyne czego nie polecam to palenie kory cynamonu... Jak dla mnie nie pachnie to za ładnie ;]

Książkę polecam wszystkim "urodzonym czarodziejom" - mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Zapraszam do dzielenia się swoimi wrażeniami...

****************************************
Za książkę bardzo, bardzo dziękuję  Wydawnictwu Studio Astropsychologii ;]


8 komentarzy:

 1. Zawsze chciałam być czarodziejką:D Muszę ją znaleźć, bo brzmi interesująco. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już chyba dwie inne recenzje tej książki i wszystkie zachęcają do zapoznania się z tą lekturą. Dlaczego nie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hah, jakaś baba powiedziała dziś, że jestem ZŁOŚLIWE GÓWNO, bo jej odpowiedziałam głupio na jej głupie pytanie :D Na pewno była jakąś cholerną wiedźmą, bo nawet tak wyglądała :))

  No ale poważnie, to Astro ma dobre książki, ta też może być niezła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej książce nie słyszałam, ale jak zapewne większość dziewczyn, chciałam zostać kiedyś czarodziejką :) z zamiłowaniem czytałam książki o wróżeniu z dłoni, kart itp. Może i po tą kiedyś sięgnę? :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem do zawartości tej książki tak sceptycznie nastawiona, a jednocześnie taka jej ciekawa, że muszę ją mieć! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna książka pisana metodą kopiuj wklej.Nic nowego,same banały,stereotypy i new ageowe pierdółki.

  Dziwie się wydawcom że marnują papier na takie coś.Pazerność i chęć zysku?


  "Za książkę bardzo, bardzo dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii ;]"- i wszystko jasne,wydawca w zamian za prezent otrzymał dobrą recenzję,na zamówienie.

  Żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć,książek takich jak ta musielibyście ich kupić ze sto,wydawcy o tym wiedzą więc wydają tony makulatury z kilkoma wartymi uwagi zdaniami w danej książce,aby od was wydoić jak najwięcej kasy.

  "biała magia/czarna magia"-znowu powielanie bzdur i umacnianie stereotypów.Magia nie jest dobra ani zła,magia po prostu jest.

  Nie kupujcie takich książek bo autorom/wydawcom się spodoba i będą wydawać kolejne zapchajdziury.

  Studia Astro wspiera new age i jest to doskonały powód aby im podziękować za współpracę.90% ich oferty to śmieci.

  Nie dostałem żadnego prezentu,nikt nie lobbował i dlatego piszę szczerze :) u wydawcy i lobbystów każdy produkt jest najlepszy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdybyś się podpisał / podpisała to mogłabym z Tobą na ten temat porozmawiać, a tak to powiem tylko, że to, ze dostałam tę książkę od Wydawcy nie oznacza to, że recenzja będzie idealna. Mi się książka podobała i tyle... potrafię napisać coś złego możesz to sprawdzić np. "Inne okręty" nie podobały mi się i o tym napisałam....

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

PustaMiska - akcja charytatywna

Obserwatorzy