Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 6 stycznia 2012

[#97] " W cieniu klątwy" - Alyson NoëlTytuł :    W cieniu klątwy (Shadowland)
Autor :   Alyson Noël
Cykl :   Nieśmiertelni tom 3
Wydawnictwo :   Wydawnictwo Dolnośląskie
Liczba stron :   320
Rok wydania :   2011
Gatunek :   paranormal romance
Moja ocena :   2+/5, 5/10  średnia
Cena : 29,90zł

Cała seria do kupienia TUTAJ

Tym razem Damen i Ever muszą zmierzyć się z klątwą, którą rzucił na nich Roman. Zakochani muszą się od siebie odsunąć i szukać sposobu na pokonanie klątwy inaczej już nigdy nie będą mogli się dotknąć, nigdy pocałować... Żeby było trudniej Roman nadal psuje ich życie. Atakuje ich bliskich oraz wprowadza swoje rządy w szkole i poza nią. Ciotka Ever również nie ułatwia jej życia. Ciągle ma wątpliwości co do tego jaki jest Damen, dlatego postanawia znaleźć dziewczynie jakąś pracę, aby nie mogła przebywać z nim cały czas. W nowej pracy Ever poznaje młodego chłopaka Jude'a, a ich znajomość jak okazuje się nie jest taka nowa i czysta jak by się mogło wydawać.


Po wcześniejszej części spodziewałam się czegoś niesamowitego i zaskakującego jednak niestety ta część była strasznie nudna. Ciągle tylko akcja kręciła się wokół rozpaczy Damena, który twierdził, że klątwa to jego kara po 600 latach pełnych błędów. Akcja rozwija się tym razem bardzo powoli, a nowe postacie, które się pojawiają są bardzo schematyczne i niczym się nie wyróżniają. Przez większość czasu Ever użala się nad sobą i zmienia zdanie w wielu kwestiach. Niby kocha Damena, ale nie jest pewna czy na zawsze chce z nim być. Dopiero co go odzyskała i uratowała go przed śmiercią, a już zastanawia się nad sensem dalszego związku.

Jedynym ciekawym fragmentem W cieniu klątwy jest moment kiedy Ever odnajduje Księgę Cieni i zaczyna pochłaniać jej wiedzę co prowadzi do wielu nieszczęść. Księga ta również odgrywa dużą rolę w powrocie pewnych bliźniaczek, które na nowo muszą przystosować się do świata ludzi. Tym razem zakończenie nie namawia do dalszego czytania i nie ma w nim nic co dałoby nadzieje na lepszą część, lepszy rozwój wydarzeń. Przy czytaniu miałam lekkie wrażenie, że autorka albo straciła pomysły, albo napisała ją na siłę, bo wydawca jej kazał....

Do tej pory książki Alyson Noël były dla mnie niezłą rozrywką i powodowały, że mój umysł mógł odpocząć po bardzo ciężkim dniu. Autorka ta pisze bardzo łatwym i niezbyt literackim językiem. W jej twórczości nie ma za bardzo miejsca na jakieś wyszukane metafory, epitety czy też przepiękne wywody miłosne. Jednak jej książki mają coś w sobie. Mają jakiś urok i są dość tajemnicze. Nie mogę powiedzieć, że jest to jakieś dno, bo znam o wiele gorsze książki i myślę, że jeżeli nie będziecie dużo wymagali od tych pozycji to będziecie się przy nich dobrze bawić lub jeśli lubicie - irytować się ;]

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami po przeczytaniu książki ;]

10 komentarzy:

 1. Nigdy nie przeczytałam tej serii gdyż czytałam o niej bardzo negatywne opinie. Wątpię bym ją kiedykolwiek przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pocieszę" Cię - następna część jest jeszcze słabsza. Strasznie przy niej cierpiałam...

  Mimo tego, czekam na premierę części piątej, mając nadzieję, że tym razem autorka spisze się lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie znam tej serii, a widzę, że zdobyła średnią ocenę. Mimo wszystko, może kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Futbolowa - Szkoda ;/ dostałam ją do recenzji i wypadałoby ją przeczytać....

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żądnej książki z tej serii i sama nie wiem, czy po nią sięgnę. Mimo, że lubię ten gatunek literacki, coś nie ciągnie mnie do niej. I to nie tylko po Twojej recenzji... może kiedyś, ale sama nie wiem, czy to "kiedyś" w ogóle nastąpi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zawodowym zbieraczem książek i... Akurat ta seria gości na mojej półce ;) I mimo negatywnych opinii mam zamiar cykl przeczytać. Twoja recenzja dodatkowo podsyciła moją ciekawość i zrobiła mi niesamowitą chętkę na zaprzyjaźnienie się z Ever. Może nadrobię to w czasie ferii? Mam nadzieję ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba jeszcze poczekam z czytaniem tej serii :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba sobie na razie daruję ;/

  OdpowiedzUsuń
 9. ja szukam informacji o klątwach i ich zdejmowaniu. Jest mi to potrzebne do drugiej książki

  OdpowiedzUsuń
 10. mam nadzieje Piter że twoja książka będzie lepsza od tej ;]

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy