Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 31 grudnia 2010

[#32] "Blask Księżyca " Rachel Hawthorne

 


Tytuł :   Blask Księżyca (Monnlight)
Autor :   Rachel Hawthorne
Wydawnictwo :   Amber
Ilość stron :  270
Moja ocena :  5/5 rewelacja !

Interesująca opowieść o dziewczynie, która stracił rodziców i musi pokonać swój strach. Gdy wizyty u psychologa nie pomagają zastępczy rodzice wysyłają ją do parku narodowego na kurs przygotowawczy do roli przewodnika lasu. W tym momencie historia nabiera nowego biegu. Spotyka tam , chłopaka którego uważa za niebezpiecznego (tak wiem znowu powiecie miłosna historyjka z happy Endem) , który nie jest zwyczajną osobą oraz miłego studencika . Jak później się okazuje ona tez nie jest tylko zwykłą nastolatką, która straciła rodziców. 

Książka bardzo mnie się podobała mimo iż wiele takich historii już było. Tylko tym razem nie jest tak, że ona zakochuje się w niebezpiecznym facecie, a sama jest niezdarą. Autorka przedstawia nam bardzo ciekawy świat, barwni bohaterzy i zaskakująca akcja. Zaczyna się normalnie, dni jak i w naszym życiu, a pod koniec wszystko wywraca się do góry nogami. Nagle znajdujemy się tak jakby w innym świecie.

Autorka stworzyła główną bohaterkę, która jest silna, nie ma zamiaru się poddawać i walczy o swoje. Przez całą książkę nie było momentów, w którym powiedziałaby/pomyślałaby „nie dam rady” i właśnie dzięki temu zyskała moją sympatię ;) Jedyną rzeczą jak mi się w niej nie podobała było niezdecydowanie w sprawach sercowych. Trochę takie chce być z tym ale ten będzie dla mnie lepszy, ale ja go nie kocham itd.... Na szczęście było to tylko na początku ;]


Mam nadzieje, że kolejne części będą jeszcze lepsze i jeszcze bardziej wciągające. Ten tom był dla mnie odkryciem. Bardzo szybko weszłam w akcje i już jak zaczęłam to nie mogłam odejść od niej. No i jeszcze jeden pozytyw, że przy tej książce nie można było się nudzić i zgubić jak w niektórych książkach.

No to chyba tyle, bo zdradzę za dużo ;)
Zapraszam do przeczytania, bo myślę że warto.

5 komentarzy:

 1. Mam złe przeczucia co do tej książki, ale skoro polecasz, to może... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy tu są wampiry? Jeśli tak to uciekam od niej. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie dla mnie, choć może kiedyś, jeśli przypadkowo trafi na moją półkę... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Opis wydał mi się interesujący, więc może się skuszę. Przy okazji, uwielbiam Twoją ikonkę :3.

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy