Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

piątek, 31 grudnia 2010

[#33] "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" Rick Riordan

To ostatnia notka w tym roku więc życzę Wam wszystkiego najlepszego i miłych chwil spędzonych nad książkami  w 2011 roku ;)
 
Tytuły :   Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy :
1)      Złodziej pioruna (The lightning thief)
2)      Morze potworów (The Sea of monsters)
3)      Klątwa tytana ( The Titan's Curse)
4)      Bitwa w Labiryncie (The Battle of the Labyrinth)
Autor : Rick Riordan
Wydawnictwo  : Galeria Książki
Ilość stron :
1)      400
2)      276
3)   312
4)      364
Moja ocena :   5/5 rewelacja

Rick Riordan w swoich książkach pokazuje nam świat mitologii greckiej w nowoczesny i interesujący sposób. Książki te opowiadają o młodych herosach (pół bogowie pół ludzie), którzy muszą pokonać mitologiczne potwory oraz odradzającego się Kronosa.  Cała historia przeniesiona jest do Ameryki. Olimp ma swoją siedzibę gdzie indziej, a herosi mają swój własny Obóz Herosów.

Każdy tom zabiera nas w niesamowite miejsca i przypomniał mi, że mimo mitologia jest w kanonie lektur to można spokojnie po kilku latach znów po nią sięgnąć i cieszyć się tymi wspaniałymi historiami. Myślę, że dzięki niemu młode pokolenie pozna świat bogów w inny łatwiejszy sposób. Ostatnio bardzo często słysze, że mitologia to nudy, ale z reguły ludzie przeczytali tylko kilka jej „rozdziałów”, albo nawet do niej nie zajrzeli. Tymczasem te książki bardzo im się podobają, dlatego namawiam ich do sięgnięcia po „starą” dobrą mitologie np. Parandowskiego.

Autor tych książek odświeżył stare postacie i stworzył historię pełną akcji, przerażających chwil, ale również przedstawił bogów jako okrutne i niewdzięczne postacie. Cały ten świat nie jest łatwy i miły, ale pełen trudnych chwil i momentów, w których herosi muszą poświęcić swoje życie dla ratowania świata i Olimpu. Książki te tak mnie wciągnęły, że nie jadłam, nie piłam i nie wstawałam z łóżka bo musiałam poznać co dzieje się dalej, a jak dla mnie to najlepszy dowód, że książki te zasługują na moją uwagę ;)

Już na rynku pojawił się tom 5, którego nie mam zamiaru pominąć no i z tego co czytam na stronie autora tomów będzie 7 ;) EDIT - przepraszam wprowadziłam w błą tomów jest 5 ale do tego o ile opublikowane będą w Polsce to jeszcze są 3 opowiadania i przewodnik po potworach ;]

A na stronie www.percyjackson.pl można przeczytać opowiadanie Percy Jackson i Spiżowy Smok

Także polecam i zapraszam do opowiedzenia o swoich wrażeniach.
Pozdrawiam
Mol Książkowy ;]

9 komentarzy:

 1. I kolejna pozytywna recenzja. Naprawdę będę musiała zapoznać się z przygodami Percy'ego. Choć te 7 tomów przypomina mi innego chłopca ;). Szczęśliwego Nowego Roku!
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również mam za sobą 4 tomu przygód Percy'ego :) Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych serii jakie miałam okazję przeczytać :) Każdy tom jest świetny, a mogę nawet powiedzieć, że im dalej tym lepiej. 7 części mówisz? A mi się coś ubzdurało, że "Ostatni Olimpijczyk" kończy serię ...

  Pozdrawiam i życzę Ci szczęścia, pomyślności i samych dobrych książek w tym Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również ta seria przypadła do gustu. Muszę zabrać się w końcu za 4 i 5 część ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka. Ja się teraz czaje na IV część. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie byłam przekonana do tej serii, ale recenzja enedtil i Twoja mnie do niej zachęciły. Poszukam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem przekonana. Może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam:)
  Po pierwszym tomie chcę więcej:) Fajna seria się zapowiada a po kolejnej pozytywnej recenzji tylko się w tym przekonaniu utwierdzam:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. moze kiedys siegne, ale jak na razie nie zapowiada sie na to';p

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam 1 i 2 częśc i bardzo mi się spodobało.

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy