Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

czwartek, 8 grudnia 2011

[#85] " Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu" - Robert J. Strand

Tytuł :  Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu
Autor :   Robert J. Strand
Wydawnictwo :   Vocatio
Liczba stron :  154
Rok wydania :   2011
Gatunek :   religijna
Moja ocena :  4/5, 8/10 bardzo dobra
Cena :   24zł

Książka w okazyjnej cenie TUTAJ 


Gotowe na wszystko kobiety, te dobre i te złe, te okrutne i te podstępne, każda z nich ma ciekawą historię, która w Biblii została przytoczona aby nas czegoś nauczyć. Mimo iż uważa się, że kobiety nie miały w czasach przed Chrystusem żadnych praw i uważano je za człowieka drugiej kategorii to miały one w świecie mężczyzn do odegrania dość ważne role. To one powodowały, że mężczyzna zmieniał się na gorsze lub lepsze. To przez nie lub dzięki nim świat się zmieniał.To Bóg powierzył im misję lub zaplanował im życie w taki sposób aby przyszłe pokolenia wyniosły z ich poczynań jakąś naukę i zmieniły swoje zdanie o Bogu i ludziach. Chcesz spróbować się zmienić ? Chcesz poznać z innej strony chrześcijaństwo ? Chcesz aby twoje dziecko lepiej poznało co ważnego ma nam do przekazania Bóg w swoim Świętym Piśmie ? Jeżeli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś tak to sięgnij po książkę Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu.

Większość ludzi uważa, że Biblia to stek bzdur wymyślony w zamierzchłych czasach przez jakiegoś "nawiedzonego" człowieka. Według mnie tak uważają ludzie, którzy jej nie rozumieją. Biblie czytają nawet osoby niewierzące, gdyż zawarte są w niej poza zasadami religijnymi również ważne zasady moralne i nauki, które każdy człowiek powinien znać i stosować. W zamierzchłych czasach nikt nie przejmował się tym, że mężczyzna zabija swojego sąsiada za najmniejszą błachostkę, o którą się pokłócili. Nie wiedzieli co to znaczy prawo i obowiązki. Kobiety w tym momencie miały najgorzej, ale były takie co dawały sobie radę.

Wiele tych opowieści zaczyna się tak samo. Młoda kobieta wychodzi za mąż za bogatego, dojrzałego mężczyznę... tego samego dnia co go poznaje. Rodzice dostają cenne podarki, a ona nowy dom. Po kilku latach rodzi mężowi naście dzieci i wtedy zaczynają się kłopoty. A to znudziły się mężem, a to Bóg postanowi, że zabije jej synów za ich błędy itp... itd... Dla każdego Bóg wybrał drogę, karał złych, wychwalał dobrych.

Najciekawsze w tej książce jest to, że autor przedstawiając poszczególne historie kobiet w osobnych rozdziałach pokazuje nam co sądzili o niej teologowie, co ona sama o sobie mówiła oraz przedstawia nam jakie nauki z tego powinniśmy wziąć. Momentami język tej książki jest zbyt młodzieżowy lecz dla młodszej ode mnie młodzieży może on spowodować, ze lepiej zrozumieją te przesłanie. Jeden moment rozbroił mnie a mianowicie -> Wybory Miss Izraela ;]

Przeczytajcie, bo uważam, że warto i zapraszam do dzielenia się swoim zdaniem na temat tej pozycji. A nie długo na blogu recenzja II części tych historii tym razem o kobietach Nowego Testamentu ;].


****************************************
Za książkę bardzo, bardzo dziękuję Oficynie Wydawniczej VOCATIO

4 komentarze:

 1. Czytałam i uważam, że warto zapoznać się z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że powinnam zajrzeć, bo:
  a) jestem wierząca i jako Adwentystka, bardzo duże znaczenie ma dla mnie Stary Testament;
  b) kobiety w ST były naprawdę fajne i warto o nich poczytać;
  c) piszę pracę magisterską o kuchni żydowskiej, a w ST (w zasadzie w Torze) jest to, czego potrzebuję najbardziej, więc podejrzewam, że i tu mogę znaleźć parę słów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na siłę szukać nie będę, ale gdyby mi się nawinęła w ręce, to czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na początku myślałam, że ma to coś wspólnego z serialem o tym tytule, ale jeśli chodzi o Biblie to raczej nie dla mnie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy