Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

wtorek, 4 stycznia 2011

[#35] "Zawód : Wiedźma cz. II " Olga GromykoTytuł :   Zawód Wiedźma cz II (Профессия: ведьма)
Autor : Olga Gromyko
Wydawnictwo :   Fabryka Słów
Cykl : Obca Krew
Liczba stron :  313
Moja ocena : 5/5 rewelacja !

To już druga część opowieści o mojej ukochanej W.Rednej :) W tej części blondasek z Dogewy przyjeżdża do Starminu na turniej rycerski. Oczywiście W.Redna zostaje jego strażniczką na czas pobytu w mieście. Za turniejem kryję się kolejna zagadka. Dlaczego nagroda jest dla Wampira aż taka cenna ? Jak się później okazuje historia dopiero się zaczyna :) Wolha wraz z blondasem(Lenem) i trollem (Walem) musi wybrać się w podróż w poszukiwaniu skradzionej królewskiej nagrody. Po drodze czeka ich wiele niespodzianek i potworów.

Ta część jest trochę mniej zabawna, ale pozostaje w duchu części poprzedniej. W.Redna nadal śmieszy swoimi pomysłami i swoją przebiegłościom. Wolha nadal podpada mistrzowi i nawet już wielokrotnie naraziła się na wydalenie ze szkoły w trybie natychmiastowym. Pani Olga nadal wprowadza nas w bardzo zabawny, pełen akcji i niesamowitych stworów świat. Chyba najzabawniejszą postaciom jest Tyśka (ale o tym już musicie poczytać ;)). Część troszeczkę słabsza, ale co nie podobało mi się w treści pani Gromyko nadrobiła tym, że nie musiałam brnąć nadal przez opisy przyrody lub zbędne ulepszacze tekstu. Książka pisana łatwym językiem, lekka miła i przyjemna :) Chyba jedna z tych, od których nie można się oderwać i chce się ciągle więcej :) Bardzo interesujące zakończenie powodujące, że jestem pewna, że kolejne tomy będą tak samo interesujące.

Już nie mogę doczekać się aż w bibliotece wpiszą Wiedźmę Opiekunkę do systemu :)

Polecam i pozdrawiam
Nadal uśmiechnięty Mol Książkowy ;]

3 komentarze:

 1. Widzę, że miałyśmy podobne odczucia w trakcie lektury ;)Niby więcej się dzieje, niż w pierwszej części, ale humor był już troszeczkę słabszy.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przeczytać :D Czasu brak, ale już od dawno myślę o tej książce :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przeczytam. Mam już naprawdę długą listę, a ta książka nie wydaje się wystarczająco interesująca, aby ją do niej dopisać.

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy