Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

sobota, 28 stycznia 2012

NOWOŚCI (5)

Smok Griaule – Lucius Shepard
UCZTA WYOBRAŹNI
27 stycznia 2012

 Minęło z górą ćwierć wieku, odkąd Lucius Shepard wprowadził nas w niezwykły fikcyjny świat, oddzielony od naszego tylko „najcieńszym z możliwych marginesem możliwości”. W tym właśnie świecie, w mitycznej dolinie Carbonales, umieścił akcję Człowieka, który pomalował smoka Griaule’a, opowieści o Mericu Cattanayu, artyście, który podjął trwającą wiele dziesięcioleci próbę pomalowania – i przy okazji zabicia – uśpionego, lecz nie całkiem martwego smoka, mierzącego sześć tysięcy stóp długości i władającego umysłami ludzi. Opowiadanie zostało nominowane do licznych nagród i jest dziś uważane za jedno klasycznych dzieł autora.
   Na przestrzeni lat Shepard wracał do swojego zmyślonego świata w kolejnych błyskotliwych opowiadaniach naświetlających historię Griaule’a z różnej perspektywy. Zaskakująca Łuska Taborina stanowiła dramatyczne i widowiskowe ukoronowanie cyklu luźno powiązanych nowelek, które – trudne dziś do odszukania – zostały zebrane w niniejszym tomie. Zwieńczeniem ich zbiorowego wydania (i prawdziwą gratką dla wielbicieli talentu Sheparda) jest Czaszka, zupełnie nowe opowiadanie stanowiące nieoczekiwaną kontynuację znanych wątków, w którym Shepard wplata sagę o prastarym baśniowym potworze w polityczne realia współczesnej Ameryki Środkowej. Smok Griaule to książka absolutnie wyjątkowa, dzieło znakomitego stylisty, obdarzonego ogromną – i zawsze nieprzewidywalną – wyobraźnią.

Tytuł:

Smok Griaule
Autor:

Lucius Shepard
Seria:

Uczta Wyobraźni
ISBN:

978-83-7480-234-5Tłumaczenie:

Wojciech Szypuła
Oprawa:

twarda
Format:

135x202
Liczba stron:

432
Rok wydania:

27 stycznia 2012
Cena detaliczna:

45,00 zł

4 komentarze:

 1. Lubie serię Uczta Wyobraźni, więc i tę książkę mam w planach:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka książki, ogólnie poczuwam się do posiadania takiego okazu w domu ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie moje klimaty, raczej nie przeczytam;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak każda książka z UW prędzej czy później trafi na moją półkę. :)

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy