Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

czwartek, 10 listopada 2011

Nowość (2)

Wczoraj tj. 9 listopada do księgarni trafiła książka :
Dziedzictwo t. 1 – Christopher Paolini
Kontynuacja „Eragona”
4 część cyklu „Dziedzictwo”
 Cena detaliczna : 49,90zł


Najgłośniejszy światowy megabestseller od 2003 roku. Od sierpnia 2003 roku nieprzerwanie na szczycie list bestsellerów. Eragon – bohater Paoliniego, młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z „kamienia” wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę, by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.
Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią, która wzmacnia ich wzajemną siłę, lecz jest trochę...nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja – Alagaesii – jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy... W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy: wspaniałe walki, historyczne bronie, tajemniczy spisek i... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona. Czy Eragon pokona złego króla i zostanie Jeźdźcem Smoków, czy ulegnie ciemnej mocy? Odpowiedź poznamy w "Dziedzictwie".
3 komentarze:

  1. Mam jedną część tej serii, ale aż wstyd przyznać, że jeszcze jej nie przeczytałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedynka mi się podobała, dwójka nawet. A trójka, wstyd się przyznać od roku stoi na regale nietknięta. Sama nie wiem czemu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już się nie mogę doczekać kiedy "Dziedzictwo" stanie u mnie na półce obok swoich poprzedników i będę mogła po nie sięgnąć. Denerwuje mnie tylko te rozdrabnianie się na tomy. Z tego co kojarzę miały być trzy części, a wychodzi na to, że będzie co najmniej pięć :/

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy