Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

niedziela, 9 października 2011

[#67] " Może dziś nikogo nie zabiję" - Randa Ghazy

Tytuł :  Może dziś nikogo nie zabiję                                       *  
Autor :  Randa Ghazy
Wydawnictwo : KEFAS
Liczba stron :  171
Rok wydania :  2009
Gatunek :  literatura kobieca
Moja ocena : 3 /5  dobra

Czy kiedykolwiek ktoś z Was zastanawiał się jak to jest być osobą, której społeczeństwo nie akceptuje? Jak to jest żyć w Europie gdzie muzułmanie są uważani za potwory? Według Europejczyków kobieta, której mężem jest muzułmanin musi ładnie wyglądać, ale może na nią patrzeć tylko mąż, musi zawsze się go słuchać i nic nie może zrobić z własnej woli. Tymczasem wśród takich kobiet spotykamy Jasminę. Jest to dwudziestoletnia dziewczyna muzułmanka, która nie zgodziła się na noszenie chusty. Nie wyszła jeszcze za mąż, ale jej najlepsza przyjaciółka, którą traktuje jak siostrę już nie długo wstąpi w związek małżeński. Jasmina próbuję ją odwieść od tej decyzji, ale nie wie za bardzo jak to zrobić. Czy Jasmina znajdzie swoje szczęście?

Jasmina to bardzo odważna, zdolna i silna dziewczyna. Walczy o swoje prawa i nie ma zamiaru podporządkować się stereotypom. Poszukuje swojej drogi przez świat i tego co na prawdę potrzebuje. Przez całą książkę poznajemy dzięki niej świat muzułmanów. To jak ludzie ich postrzegają i co jest prawdą, a co wymyślili Europejczycy. Jasmina zyskała moją sympatię ponieważ trochę się z nią utożsamiam. Jest inna niż wszyscy, ma swoje zasady i się nimi kieruje. Nie zmienia zdania i nie pozwala rodzicom rządzić jej życiem.

Książka ta to dobra lektura na godzinę tak aby się odprężyć i porozmyślać o świecie. Nie jest to coś wymagającego skupienia, ale "może dziś..." było bardzo ciekawe. To moje pierwsze spotkanie z taką literaturą, ale myślę, że nie ostatnie. Więcej o tej książce nie piszę, gdyż jest ona bardzo króciutka i mogłabym zdradzić za dużo szczegółów. Polecam i zapraszam do dzielenia się wrażeniami. (można ją wylicytować na www.targzksiazkami.blogspot.com)


****************************************
                                    Za książkę bardzo, bardzo dziękuję Wydawnictwu KEFAS* okładka książki pochodzi ze strony wydawnictwa

1 komentarz:

  1. Aaaaaa! Popraw sobie błąd ortograficzny w pierwszym zdaniu! ;)) pewnie z rozpędu :)

    Książka króciutka! Kurczę, 170 stron, nawet nie pamiętam, kiedy czytałam coś podobnego. Może być dość interesujące, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy o muzułmanach mówi się wiele złego :)

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy