Chyba znowu tu na dłużej zostanę. Witajcie ponownie, jeżeli jeszcze mnie pamiętacie ;)

wtorek, 5 października 2010

[#17| " W Okowach Lodu" - Maria Guadalupe Harris
Tytuł :   W Okowach Lodu (Ice Shock)
Autor :  Maria Guadalupe Harris
Wydawnictwo :   Dolnośląskie
Cykl :   Z Archiwum Josha tom 2
Liczba stron :   336
Moja ocena : 4/5  bardzo dobra
W Okowach Lodu to historia o Joshu, chłopaku, który musi zmierzyć się z historią zaginionego lecz nadal żywego miasta Majów - Ek Naab. Po powrocie z Meksyku (tom 1 Niewidzialne miasto) okazuje się, że musi znowu zmierzyć się z przeciwnościami losu i uratować Majów i cały swiat przed katastrofą która odbędzie się w 2012. Prorocy nie wiedzą czy to na pewno będzie koniec świata czy może jednak coś gorszego.

Główny bohater tej książki Josh nigdy się nie poddaje, a w historię tą "dał się wkręcić" tylko dlatego, że szuka ojca lub jego mordercy. Chłopak nie wieży w jego śmierć, nie poddaje się i wraz z pomocą koleżanki postanawia zrobić wszystko w sprawie Ek Naab i odnaleźć ojca.

Historia ta dla mnie dała największą radę na przyszłość - Nigdy się nie poddawać nawet kiedy musimy pokonać ból, strach i niepewność. Książka napisana jest młodzieżowym językiem ale nie takim całkiem potocznym. Czyta się ją szybko i co jest dobre w tej książce cały czas się coś dzieje. Ciekawymi fragmentami są wpisy z "tajnego" bloga głównego bohatera. Jedynym minusem jest wciąż powtarzające się zdania gdy bohater tłumaczy po kolei każdemu z zainteresowanych co robił. No i może minusem jeszcze jest dość mało groźny "czarny" charakter książki.

Ogólnie książka bardzo mnie się podobała i myślę, że dalszą część gdy wyjdzie w Polsce też przeczytam ;) Polecam tą książkę na nudne jesienno-zimowe wieczory gdzie można usiąść pod kocem z książką i gorącą herbatą w ręku ;)

2 komentarze:

  1. Bardzo fajnie kiedy można coś wynieść z książki, więc to z pewnością plus. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku zostaw po sobie nawet najmniejszy ślad. Wystarczy napisać małe "przeczytam" bądź "to nie dla mnie", ale pamiętaj podpisuj się pod każdym komentarzem żebym mogła Cię odwiedzić ;]

Obserwatorzy